O Teatrze

Living Space Theatre 

jest nomadycznym teatrem założonym w 2016 roku przez absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej
w Krakowie. W naszych spektaklach łączymy ruch, taniec i aktorstwo. Jesteśmy skupieni na pracy z ciałem i wyobraźnią, które stały się dla nas bardzo skutecznymi narzędziami w procesie twórczym. Od momentu powstania Living Space Theatre współpracowaliśmy z artystami i organizacjami z USA, Chin, Korei Południowej, Japonii, Polski, Belgii, Holandii oraz Bułgarii (prezentując spektakle lub organizując warsztaty teatralno-taneczne).

Główne założenia Living Space Theatre:

– Jako ludzie żyjemy wszyscy w jednej, globalnej przestrzeni i powinnyśmy być za to życie odpowiedzialni. W naszych spektaklach chcemy mówić o ważnych sprawach społecznych, poruszać kwestie tolerancji i praw człowieka. 

– Teatr pozwala ożywić przestrzeń pomiędzy ludźmi, dlatego pragniemy tworzyć rzeczywiste spotkanie aktorów
z widownią. 

– Naszymi działaniami ożywiamy różne przestrzenie, niekoniecznie teatralne. 

– Według nas ciało jest żyjącą przestrzenią (wewnątrz której ma miejsce wiele przeżyć), dlatego umożliwiamy ciału ekspresję poprzez ruch i taniec. 

– Living Space Theatre jest dla nas przestrzenią laboratoryjną, w której rozwijamy technikę pracy artystycznej oraz terapeutyczno-warsztatowej.

Założyciele :

Jakub Margosiak – Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie oraz wolny słuchacz na Wydziale Teatru Tańca
w Bytomiu. Doktorant w Szkole Filmowej w Łodzi. Stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego oraz Prezydenta Miasta Tarnowa i Gminy Miasta Tarnów. Poprowadził warsztaty i wygłosił wykład podczas 35th International Theatre Institute World Congress w Segowii (Hiszpania). Brał udział w International Summer Program organizowanym przez Roberta Wilsona w Watermill Center w Nowym Jorku oraz w rezydencji artystycznej w ramach Festiwalu AgitAgueda
w Portugalii. Ukończył Immersion Course w Michael Chekhov School w Nowym Jorku. Tworzył własne projekty: spektakl teatru tańca „Kaj dzias” (premiera podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta w Tarnowie) „Pomieszczenie zmysłów”, „Prywata konceptualna” (Nagroda Główna i Nagroda Jury na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta w konkursie Make Move) i wiele innych.

Grzegorz Łabuda – Absolwent PWST Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Laureat konkursów międzynarodowych. Ukończył Master Course
w Workcenter Jerzego Grotowskiego i Thomasa Richardsa w Pontederze a także intensywny kurs aktorski w Michael Chekhov School of Acting w Hudson, NY. Twórca takich spektakli jak “Hey! You!”, “Uroczysko”, “Kształty”. Prowadził m.in. warsztaty aktorskie w ramach Busan International Performing Arts Festival w Korei, warsztaty teatralne w ramach Klubu Sztuk w Galerii BWA w Katowicach, warsztaty oraz wykłady podczas V Sympozjum Tańca w ramach Międzynarodowego Kongresu Teatralnego w Hiszpanii, cykl warsztatów tańca i ruchu w ramach projektu edukacyjnego „Do sztuki gotowi start!” organizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach (2014-2017) i wiele innych. Uczestnik projektu badawczego „Joy of discovery” w ramach 1st oraz 2nd CEEC-China Summer Dance Camp w Chinach. Współtwórca i autor wielu projektów i spektakli.

Anna Mikuła – Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (obecnej Akademii Sztuk Teatralnych) na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Laureatka stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne, programu Erasmus+, stypendium Prezydenta Miasta Tarnowa, konkursów choreograficznych. Współpracuje z kompanią taneczną Jens van Daele Burning Bridges z Arnhem (Holandia), Faido Dance Company w Amsterdamie (Holandia), Anną Piotrowską, Maciejem Kuźmińskim, Sylwią Hefczyńską – Lewandowską, Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, Stalker Teatro – officine CAOS w Turynie (Włochy), kompanią Transe-en-Danse w Brukseli (Belgia), Operą Krakowską. Aktywnie uczestniczy w polskich i zagranicznych festiwalach tanecznych oraz teatralnych, prezentując spektakle ze swoim udziałem lub własnego autorstwa. Współpracowała m.in. z Guangzhou Modern Dance Company w Chinach, Municipal Foundation Plovdiv w Bułgarii w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2019, z Teatrem Instabile di Aosta we Włoszech. Prowadzi działalność pedagogiczną ucząc tańca współczesnego, floorworku, partnerowań w Polsce i za granicą (m.in. w Holandii, Belgii, Chinach), a także jako koordynator projektów dla młodzieży i międzypokoleniowych z zakresu tańca. Pomysłodawca warsztatów taneczno – beatboxowych pt. „Wydobyć dźwięk, uwolnić ruch”.

Jakub Margosiak

Jakub Margosiak

Grzegorz Łabuda

Grzegorz Łabuda

Anna Mikuła

Anna Mikuła

Adres

Stowarzyszenie Living Space Theatre

ul. Kopernika 14, 40-064 Katowice

Telefon

+48 663 216 016

+48 500 082 420

Mail

contact@livingspacetheatre.com